Поєднання кольорів для ідеального гардеробу, по кольоровому колу

16 Aug 2022

Дуже часто ми стикаємося із проблемою, поєднання речей різноманітних кольорів та відтінків. Для того, щоб розбиратися в поєднанні кольорів, не потрібно звертатися до модельєрів або дизайнерів потрібно просто знати колірне коло.

Для початку розповім вам, що ж це таке «Колірне коло»?

Колірне коло - спосіб представлення кольорів видимого спектра в умовній формі, що позначає різні колірні моделі.

Якщо говорити звичайною мовою, то це добірка колірної гами, на якій наочно показано, які відтінки вийдуть в результаті змішування 3 основних кольорів.

Найпопулярніше колірне коло вважають коло Йоханесса Іттена. Головними кольорами або, як їх ще називають, первинні кольори, в цьому колі є червоний, жовтий і синій.

Далі йдуть кольори, які утворюються в результаті змішування первинних.

Їх називають вторинні – до них відносять помаранчевий, зелений та фіолетовий.

Далі йдуть третинні кольори, як ви могли здогадатися, ці кольори виходять в результаті змішування, первинних і вторинних.

В результаті ми отримуємо шість так званих третинних кольорів: червоно-фіолетовий, синьо-фіолетовий, синьо-зелений, жовто-зелений, жовто-жовтогарячий, червоно-жовтогарячий.

І так ми отримуємо колірне коло з дванадцяти кольорів, в якому кожен колір має своє незмінне місце, а їхня послідовність така ж, що і в веселці. Звичайно, відтінків існує велика кількість, набагато більше ніж дванадцять, але саме ці кольори становлять основу колірного кола, так званий фундамен і їх цілком достатньо для того, щоб зрозуміти принцип роботи з кольором.

Отже, ми вже зрозуміли, що є три первинні кольори, з яких і виходить 12 головних кольорів. Завдяки колу ми можемо навчитися, визначати гармонійні поєднання кольорів, це вміння може вам знадобитися не тільки в одязі але і в інших дрібницях.

І так перше, поєднання його ще називають компліментарне.

Компліментарне поєднання кольорів це поєднання двох протилежних кольорів. Таке поєднання в основному дає високий контраст, кольори доповнюють та підсилюють один одного. До компліментарного поєднання можна віднести, наприклад, такі кольори: зелений і червоний, фіолетовий і жовтий будуть яскраво доповнювати один одного. У сумі на колі ви зможете знайти 6 поєднань.

Друге поєднання кольору це роздільне компліментарне – схема, де один із протилежних кольорів замінюється на два розташовані поруч кольори на колі. Наприклад, зелений, червоно-фіолетовий та червоно-оранжевий; фіолетовий, жовто-зелений і жовто-жовтогарячий і так далі по колу. Як ви вже могли помітити є велика кількість відтінків кольорів які можна поєднувати для одного образу.

Третє поєднання – тріада. Це комбінація трьох, що знаходяться на вершині трикутника в колірному колі. З них можна виділити три схеми.

Первинна схема – це поєднання первинних кольорів – синій, жовтий та червоний.
Вторинна схема – поєднання оранжевого, зеленого та фіолетового.
Третинна схема – поєднання третинних кольорів, це червоно-фіолетовий, синьо-зелений та жовто-оранжевий.

Це лише базові поєднання кольорів насправді їх значно більше. Розбираючись у колірному колі і в колірних поєднаннях ви можете завжди виглядати стильно і гармонійно.

 


Поделиться:

Другие новости:

15 сен 2023 - Осінь-зима 2023

26 дек 2022 - Модний верхній одяг 2022-2023: актуальні новинки та фасони на холодний сезон

29 авг 2022 - Мода. Що актуально в 2022 році?

16 авг 2022 - Поєднання кольорів для ідеального гардеробу, по кольоровому колуархив новостей
 
CallbackПерезвоните
мне!
Главная